ECHIPA ROMEDIN TEAM (2015/2016)

PROMOTOR PROIECT – FUNDAȚIA DESIRE (management de proiect; toate activitățile)

  1. Harbula Hajnalka – manager proiect
  2. Magyari Noémi – asistent manager proiect
  3. Hegyesi Enikő – expert contabil
  4. Stoica Daniela – specialist relații publice
  5. Sütő Ferenc – designer materiale informative
  6. Ciotlăuș Simona – cercetător, și cadru didactic-sociolog în SDS ROMEDIN
  7. Péter Eszter – cadru didactic-psiholog în SDS ROMEDIN
  8. Copoeru Lucia – specialist în incluziune
  9. Ținică Silvia – specialist în incluziune
  10. Bertea Mircea – specialist în incluziune
  11. Văetiși Lorena – specialist în incluziune
  12. Vincze Enikő – cercetător, și specialist în incluziune

 

Cadre didactice  în programul “școală după școală” (SDS ROMEDIN)

ÎN ȘCOALA GIMNAZIALĂ “ION AGÂRBICEANU”

  1. Dosa Rodica – coordonator
  2. Pușcaș Silvia – profesoară limba română
  3. Catana Corina – profesoară ciclu primar
  4. Moț Teodora – profesoară ciclu primar
  5. Crișan Gabriela – profesoară matematică

ÎN COLEGIUL TEHNIC “ANA ASLAN”

  1. Vereșezan Angela – coordonator ciclu primar, și profesoară ciclu primar
  2. Molnar Iolanda – profesoară ciclu primar
  3. Tritean Raluca – coordonator ciclu gimnazial
  4. Hodrea Vasile – profesor matematică
  5. Cioroslan Elena – profesoară matematică
  6. Ianchiș Lavinia – profesoară limba română

ÎN ȘCOALA GENERALĂ “TRAIAN DÂRJAN”

  1. Tala Ioan Florin – coordonator, mediator școlar
  2. Greble Mihaela – profesoară limba română
  3. Hudrea Floare – profesoară matematică
  4. Pădurean Tiberiu – profesor ciclu primar

ÎN COLEGIUL ECONOMIC “IULIAN POP”

  1. Braic Lucian – profesor limba română
  2. Muncaci Crucița – profesoară matematică
  3. Persa Laura – profesoară limba engleză

ÎN COLEGIUL TEHNIC “ANGHEL SALIGNY”

  1. Pop Emilia Alina – coordonator, profesoară limba română
  2. Tănasă Marius – profesor matematică

ÎN ȘCOALA GIMNAZIALĂ “AL. VAIDA VOEVOD”

  1. Zanc Camilia – coordonator, profesoară ciclu primar
  2. Maja Alexandra – profesoară ciclu primar
  3. Vasar Lucia – profesoară ciclu primar

 

 

PARTENER 1 – ASOCIAȚIA ARTEMIS  (Activitatea 3)

  1. László-Bodrogi Éva – coordonator, psiholog
  2. Regian Maria – psiholog

 

PARTENER 2 – FUNDAȚIA TRANZIT (Activitatea 2.2)

  1. Kolumbán Levente – coordonator
  2. Maxim Claudiu-Lorand – expert atelier teatru
  3. Coldea Raul – expert atelier teatru
  4. Ionescu Petro – animator cultural atelier teatru
  5. Miklósi Dénes – artist atelier de educație vizuală
  6. Csala Hermina – artist atelier de educație vizuală
  7. Miklósi Mária – animator atelier de educație vizuală

 

PARTENER 3 – ASOCIAȚIA COMUNITARĂ A ROMILOR DIN COASTEI (toate activitățile)

  1. Greta Alexandru – coordonator, și facilitator comunitar
  2. Greta Elena – facilitator comunitar
  3. Zsiga Claudia Linda – facilitator comunitar

 

PARTENER 4 – Departamentul de Asistență Socială al Facultății de Sociologie și Asistență Socială din Universitatea Babeș-Bolyai (Activitatea 4.2)

  1. Dávid-Kacsó Ágnes – coordonator proiect din partea ubb, cercetător
  2. Roth Maria – cercetător
  3. Onea Diana – cercetător

 

PARTENER 5 – Inspectoratul Școlar Județean Cluj (Activitatea 2.1 și Activitatea 4.1)

  1. Török Zoltán (Inspector general adjunct), cadru didactic și coordonator în SDS-ROMEDIN/pachetul educațional
  2. Chicinaș Luminița (Inspector școlar fizică, Inspector şcolar pentru monitorizarea programelor privind accesul la educaţie), specialist în incluziune
  3. Chiriac Liliana (Inspector pentru romi), consultant voluntar

 

PARTENER 6 – Primăria Municipiului Cluj-Napoca